Agroenergia – fotowoltaika dla rolnictwa

Moc

49.7 [kWp]

Warka

13 sie 2020 | Bison Energy

Na budynku chłodni do przechowywania owoców wykonaliśmy mikroelektrownię fotowoltaiczną o łącznej mocy 49,70 kWp. Projekt został współfinansowany z programu AGROENERGIA realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nasza firma poza realizację instalacji fotowoltaicznej nadzorowała również proces pozyskania dofinansowania dedykowanego dla rolnictwa, Celem programu AGROENERGIA jest zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii w sektorze rolniczym.

Dzięki zrealizowanej inwestycji gospodarstwo sadownicze będzie wykorzystywało energię z instalacji fotowoltaicznej do chłodzenia pomieszczeń do przechowywania owoców.

System został oparty o 140 modułów Hanwha Q-Cells o mocy 355W każdy, dwa falowniki solarne Fronius Symo 20.0-3-M oraz niemiecką konstrukcję montażową K2 Systems, która unosi moduły o dodatkowe 5 stopni względem powierzchni dachu. Dzięki temu zabiegowi system będzie lepiej nachylony oraz lepiej chłodzony, co przełoży się na wyższą generację energii w okresach całego roku.

Mikroinstalacja fotowoltaiczna o mocy zbliżonej do 50 kW została zaprojektowana w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię dachu. Dzięki dobrze zorganizowanej pracy i doświadczeniu naszych instalatorów montaż systemu został zrealizowany zaledwie w ciągu trzech dni.

Zapytaj nas o programy wsparcia dla rolników.