Pokazowe latarnie solarne

Moc

0.24 [kWp]

Trojany

15 gru 2014 | Bison Energy

Na terenie naszej firmy zainstalowaliśmy dwie latarnie solarne. Autonomiczne systemy oświetleniowe, pochodzące od polskiego producenta, są wyposażone w panele o mocy 240W, oprawy ze światłem typu LED o mocy 28W usytuowane na wysokości 4,5m ponad gruntem, a także układy akumulatorów wraz z regulatorami ładowania i modułami sterującymi. Wszystkie wymienione elementy znajdują się na masztach, a całość konstrukcji wraz z panelami fotowoltaicznymi ma niespełna 6m wysokości. Systemy o stopniu ochronności IP65 (odporne na działanie warunków atmosferycznych) zostały obsadzone na prefabrykowanych fundamentach.

Zadaniem dwóch lamp solarnych będzie oświetlenie terenu oraz miejsc postojowych przed siedzibą naszej firmy. Latarnie zostały zaprogramowane tak, aby funkcjonowały samodzielnie i niezależnie. Czas ładowania akumulatorów w okresie letnim wynosi 4h, natomiast w okresie zimowym około 10h. Naładowany system w niekorzystnych warunkach atmosferycznych (bez doładowywania) może funkcjonować około 3 dni.

Zapraszamy do naszej siedziby, aby obejrzeć, dotknąć i porozmawiać z nami na temat funkcjonowania lamp solarnych w praktyce. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania.