Pokazowa pompa ciepła

Moc

12.6 [kWp]

Trojany

24 sty 2015 | Bison Energy

W nowopowstałym budynku naszej firmy urządzeniem odpowiedzialnym za komfort cieplny jest gruntowa pompa ciepła polskiego producenta – firmy FONKO. Węzeł ciepła oparty o urządzenie tego typu to rozwiązanie nowoczesne i energooszczędne. Zastosowany model pompy to DXW45, a jej zadania to pokrycie zapotrzebowania cieplnego centralnego ogrzewania, jak i podgrzew ciepłej wody użytkowej. To jednak nie wszystko – w okresie letnim istnieje możliwość odwrócenia obiegu, wówczas nasza pompa będzie pełniła funkcję chłodzenia pomieszczeń.

Zastosowanie pompy ciepła w układzie ziemia-woda  to rozwiązanie bezpieczne i stabilne – gruntowa pompa bezpośredniego odparowania współpracuje z 4 kolektorami pionowymi o głębokości 30m. Należy w tym miejscu zaznaczyć, iż zgodnie z obowiązującymi przepisami odwierty do 30m nie wymagają dodatkowej dokumentacji, pozwoleń, ani zgłoszeń.

W celu zapewnienia właściwej pracy pompy ciepła należy wykonać odpowiednią instalację odbiorczą pracującą na niskim parametrze czynnika grzewczego mieszczącego się w granicach   +30°C do +35°C. Z tego względu zdecydowaliśmy się  na montaż klimakonwektorów, które pozwolą na pełne wykorzystanie mocy grzewczej pompy – w łazienkach natomiast zastosowaliśmy grzejniki drabinkowe.  Ustawienie temperatury wewnątrz pomieszczeń odbywa się przy wykorzystaniu programowalnych termostatów z ekranami dotykowymi, dzięki czemu obsługa systemu jest łatwa i przyjemna.

Specyfikacja techniczna naszej pompy:

Jeżeli są Państwo ciekawi jak działa gruntowa pompa ciepła, bądź posiadają Państwo pytania do naszej instalacji – zapraszamy do naszej siedziby, aby obejrzeć, dotknąć i porozmawiać z nami na temat funkcjonowania pompy ciepła w praktyce. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania.