Odnawialna energia w firmie

Moc

5.72 [kWp]

Wyszków

06 mar 2017 | Bison Energy

Początek marca pozwolił na realizację pierwszych wiosennych montaży, w Wyszkowie powstała kolejna instalacja oparta o technologię SolarEdge. Tym razem nasza firma zainstalowała 22 moduły SELFA GE.S.A. o łącznej mocy 5,72 kWp wraz z optymalizacją pracy każdego modułu – instalacja została wyposażona w falownik SolarEdge SE5000 oraz system montażowy olsztyńskiej firmy CORAB Sp. z o.o. dedykowany do dachów płaskich. W ramach projektu wykonane zostały pomiary instalacji oraz kompletny monitoring pracy systemu.

 

Technologia SolarEdge została wybrana z uwagi na występujące liczne zacienienia od pobliskich drzew, a także wysokie bezpieczeństwo prac, które pozwala na szybkie i skuteczne obniżenie napięcia na instalacji fotowoltaicznej do wartości bezpiecznej (SafeDC) dla personelu serwisowego, sił reagowania oraz budynku; funkcjonalność ta jest szczególnie istotna na obiektach przemysłowych, w których realizowana jest różnego rodzaju produkcja.

 

Instalacja zrealizowana na potrzeby zakładu produkcyjnego będzie służyła do zasilania pompy ciepła oraz linii produkcyjnej.