Mikroinstalacja 2 kW

Moc

2.08 [kWp]

Warszawa

29 cze 2017 | Bison Energy

Pomimo kapryśnej pogody, która na przemian ze słońcem przynosiła przejściowe ulewy, udało się w ciągu jednego dnia zainstalować system składający się z 8 modułów polskiego producenta SELFA o mocy 260W każdy, a także falownika solarnego niemieckiej firmy SMA z serii dedykowanej dla mikroinstalacji prosumenckich SunnyBoy 2.5. Instalacja z systemem montażowym dedykowanym do blachy trapezowej, a także kompletem zabezpieczeń elektroenergetycznych, to rozwiązanie kompleksowe, które nie wymaga od użytkownika żadnej ingerencji, ani wiedzy z zakresu elektrycznego.

Podgląd produkcji energii z instalacji fotowoltaicznej jest dostępny za pośrednictwem domowego internetu z dowolnego miejsca na świecie.

W ramach projektu nasza firma kompleksowo zrealizowała audyt, dobrała podzespoły, przygotowała symulację ułożenia modułów na dachu budynku, przygotowała i skoordynowała proces pozyskania dotacji, zrealizowała montaż oraz zgłoszenie i przyłączenie instalacji do sieci dystrybucyjnej Innogy Stoen. Klient otrzymał dofinansowanie z Biura Ochrony Środowiska m.st. Warszawy w wysokości 40% wartości instalacji.

Instalacja o łącznej mocy 2,08 kWp to niewielki system, który w ciągu roku, gdy jest usytuowany na południe pod kątem około 30-35 stopni, może wyprodukować 2 000 kWh energii elektrycznej (2 MWh). Jest to ilość energii, która wystarcza na zaspokojenie zapotrzebowania na energię elektryczną niewielkiego gospodarstwa domowego, składającego się z jednej, bądź dwóch osób.