Mieszkanie z fotowoltaiką

Moc

4.8 [kWp]

Warszawa

12 mar 2018 | Bison Energy

Na jednym z warszawskich bloków mieszkalnych zrealizowaliśmy system fotowoltaiczny o mocy 4,80 kWp, który został podłączony do mieszkania na ostatnim piętrze budynku. To ciekawy przykład, który ukazuje, że prosumentem można zostać nawet w sytuacji, w której nie posiadamy własnego domu jednorodzinnego. Inwestor, będący właścicielem mieszkania, uzyskał zgodę od swojej wspólnoty na realizację instalacji na części dachu znajdującej się bezpośrednio nad jego mieszkaniem, ponadto dzięki naszej pomocy do systemu udzielono dofinansowania z warszawskiego Biura Ochrony Środowiska. Wysokość wsparcia m.st. Warszawy wyniosła 40% kosztów.

Instalacja została zrealizowana na bezinwazyjnym systemie montażowym firmy Corab, koreańsko-niemieckich modułach fotowoltaicznych Q-Cells o mocy 300Wp każdy, a także systemie z optymalizacją pracy na poziomie modułów od SolarEdge. Dodatkowo cały układ doposażyliśmy w inteligentny miernik energii, który pozwala na stałe monitorowanie zarówno produkcji energii z instalacji fotowoltaicznej, jak i przepływ energii między mieszkaniem Inwestora, a siecią dystrybucyjną. Dzięki temu dane dotyczące zużycia i produkcji energii są dostępne za pośrednictwem łącza internetowego z dowolnego miejsca na świecie.

W ramach projektu nasza firma kompleksowo zrealizowała audyt, dobrała podzespoły, przygotowała i skoordynowała proces pozyskania dotacji, zrealizowała montaż oraz zgłoszenie i przyłączenie instalacji do sieci dystrybucyjnej Innogy Stoen.