Fotowoltaika w Otwocku

Moc

5.13 [kWp]

Otwock

27 cze 2017 | Bison Energy

Pod koniec czerwca 2017 roku mieliśmy okazuję zainstalować system o mocy 5,13 kWp na jednej z otwockich willi. Tym razem wraz z Inwestorem zdecydowaliśmy się na instalację z austriackim falownikiem solarnym Fronius Symo 4.5-3-M połączonym  z 19 modułami Selfa GE S.A. o mocy 265Wp każdy. System montażowy dedykowany do dachówki ceramicznej pochodzący od polskiego producenta CORAB, a także komplet zabezpieczeń po stronie prądu stałego (CITEL) oraz przemiennego (EATON).

W ramach projektu nasza firma kompleksowo zrealizowała audyt, dobrała podzespoły, przygotowała dedykowaną ofertę wraz z symulacją ułożenia modułów na połaci dachowej (PVSol Premium), przeprowadziła bardzo sprawny montaż oraz dopilnowała zgłoszenia i przyłączenia instalacji fotowoltaicznej do sieci dystrybucyjnej PGE Dystrybucja wraz z wymianą układu pomiarowego.

Wizualizacja instalacji wykonana na potrzeby oferty.

Instalacja jest standardowo wyposażona w monitoring instalacji on-line z dowolnego miejsca na świecie, który odbywa się poprzez połączenie falownika solarnego z domową siecią WIFI. Firma Bison Energy Sp. z o.o. jest partnerem serwisowym austriackiej firmy Fronius.