Fotowoltaika na domu – Wawer

Moc

7.28 [kWp]

Warszawa

22 cze 2017 | Bison Energy

Czerwiec 2017 okazał się początkiem tegorocznego szczytu montażowego. Rozpoczęły się pierwsze montaże systemów fotowoltaicznych z kolejnego naboru wniosków Biura Ochrony Środowiska w Warszawie. Znaczna część naszych instalacji to projekty oparte o panele z optymalizacją pracy każdego modułu w technologii SolarEdge. Pozwala to na wykorzystanie wielu połaci dachu, przy maksymalizacji uzysku energii. Więcej na temat optymalizacji pracy można przeczytać na naszym blogu eksperckim: SolarEdge – skomplikowany dach to nie problem.

 

Na warszawskim Wawrze zrealizowaliśmy system o mocy 7,28 kWp oparty o 28 paneli fotowoltaicznych Selfa GE S.A. o mocy 260Wp każdy. Cała instalacja jest obsługiwana przez falownik solarny SolarEdge SE7K, a pod każdym z modułów znajduje się optymalizator pracy SolarEdge. System został wyposażony w komplet zabezpieczeń zarówno po stronie prądu stałego, jak i przemiennego. Zestaw montażowy do dachówki ceramicznej pochodzi od olsztyńskiej firmy Corab.

W ramach projektu nasza firma kompleksowo zrealizowała audyt, dobrała podzespoły, przygotowała i skoordynowała proces pozyskania dotacji, sprawny montaż oraz zgłoszenie i przyłączenie instalacji do sieci dystrybucyjnej Innogy Stoen.