Czarne moduły fotowoltaiczne

Moc

6.21 [kWp]

Hajnówka

20 sie 2017 | Bison Energy

W połowie sierpnia zainstalowaliśmy system fotowoltaiczny na domu jednorodzinnym w Hajnówce. Instalacja składająca się z 23 modułów fotowoltaicznych firmy Selfa w kolorze czarnym została zamontowana na dachówce ceramicznej – wykorzystano zestaw montażowy Corab.

Moduły polskiego producenta Selfa charakteryzujące się bardzo wysoką wytrzymałością na obciążenia statyczne i dynamiczne, o mocy 270Wp każdy, zostały połączone z falownikiem SolarEdge SE6K wyposażonym w optymalizatory pracy. Dzięki temu zacienienie poszczególnych modułów nie wpływa negatywnie na pracę całego systemu, a każdy moduł posiada osobny monitoring. Dodatkowo system został wyposażony w SolarEdge Modbus – inteligentny miernik energii. Dane dotyczące zużycia i produkcji energii są dostępne w aplikacji mobilnej za pośrednictwem łącza internetowego z dowolnego miejsca na świecie.

 

Kompleksowa realizacja obejmowała audyt wraz z doborem podzespołów, montaż kompletnego systemu wraz zabezpieczeniami elektroenergetycznymi po stronie prądu stałego oraz przemiennego, pomiary instalacji, przygotowanie dokumentacji zgłoszeniowej dla operatora sieci dystrybucyjnej. Wymiana układu pomiarowego przez OSD przebiegła sprawnie i bez zastrzeżeń.