Detale w pierwszej kolejności

03 lut 2022 | Janek z Bisona

Jakość każdego systemu należy oceniać po tym, jak zachowuje się jego najsłabsze ogniwo. Tę inżynierską maksymę – z racji na to, skąd się wywodzimy – przekładamy na wszystkie nasze działania. Nasi Klienci czują się bezpiecznie, bo mają pewność, że zadbaliśmy o każdy detal. My natomiast czujemy się pewnie, bo nasze procesy są pod pełną kontrolą. Z tego artykułu dowiesz się jak rozumiemy rzetelność w Bison Energy i jakie korzyści czerpie z niej nasz Klient.

Rzetelność i skupienie na każdym detalu pomagają sprawniej reagować na potrzeby nabywców. Jesteśmy bardziej elastyczni względem potrzeb Klientów, bo dogłębnie znamy szczegóły naszych rozwiązań. Z drugiej strony wymaga to od nas dużych nakładów pracy na każdym poziomie organizacji. Często pytają nas: to się Wam opłaca? W krótkim okresie jest to rzeczywiście ryzykowne. Długofalowo jednak zapewnia zdrowy organiczny wzrost i stabilizację. A przede wszystkim daje wyjątkową wartość naszym Klientom.

Przybyłem, zobaczyłem, zrozumiałem

Aby realizować wizję rzetelnego instalatorstwa każdy proces rozpoczynamy od dokładnego poznania potrzeb. Dlatego zależy nam na spotkaniu na miejscu planowanej inwestycji. Na tym etapie nasz audytor – dysponując wiedzą techniczną i dokładną checklistą – ma za zadanie:

 • poznać lokalne warunki techniczne i otoczenie,
 • zebrać dokładne pomiary i dostępne dane,
 • zapoznać się z istniejącą dokumentacją,
 • poznać pozatechniczne oczekiwania Klienta.
Wizyta na miejscu inwestycji pozwala uwzględnić wszystkie detale – zacienienie, dokładne wymiary dachu, szczególne wymagania inwestorów, itd.

Zależnie od usługi i etapu na jakim jest inwestor możemy zgodzić się na wstępną analizę w formie zdalnej, ale wymaga to obustronnego zaangażowania. Dlatego na korzyść audytu na żywo przemawia m.in. wygoda Klienta. Wartością dodatkową jest też fakt, że takie spotkanie służy nie tylko zbieraniu informacji. To również edukacja Klienta, zaprezentowanie naszej firmy, odpowiadanie na wszystkie pytania i konfrontowanie zdobytych informacji ze wstępnymi wyobrażeniami Klienta.

Po pierwszym etapie procesu ofertowego staje się jasne, dlaczego ofertę przygotujemy dopiero po kolejnym kroku – czyli projektowaniu.

Niewątpliwie zaprojektowana oferta

Pewność oczekiwań i znajomość sytuacji Klienta osiągamy dzięki szczegółowym danym zebranym na etapie analizy. Dopasowując najlepsze rozwiązania uwzględniamy każdy zebrany detal. Nasze propozycje zawierają:

 • szczegółowy dobór komponentów,
 • sposób i lokalizację montażu,
 • cechy użytkowe elementów systemu,
 • prognozę uzysków w oparciu o symulacje z użyciem profesjonalnych narzędzi,
 • wizualizacje,
 • schematy techniczne.

Kluczowym aspektem tego etapu jest inżynierskie wykształcenie naszych projektantów. Niesie to ze sobą następujące korzyści dla Klienta:

 • daje gwarancję rzetelności propozycji,
 • udostępnia pełną wiedzę o składnikach oferty,
 • zapewnia kompetentnego partnera do dyskusji.
Prezentując nasze oferty jesteśmy gotowi na omówienie każdego detalu, który się na nią składa.

Nasze oferty są rzetelne i jednocześnie kompleksowe. Uwzględniamy wszystko, co jest potrzebne od momentu podjęcia decyzji o współpracy do prawidłowego funkcjonowania rozwiązania. Obsługujemy tak, jak sami chcielibyśmy być obsługiwani – całościowo, ale z jednoczesną dbałością o detale. 

Działamy!

Po akceptacji warunków przygotowujemy umowę i przystępujemy do realizacji. Na etapie wykonawstwa niezmiennie utrzymujemy inżynierskie podejście – uważność przy każdym szczególe. Dlatego nasi instalatorzy:

 • posiadają doświadczenie w swojej specjalizacji,
 • są certyfikowani przez Urząd Dozoru Technicznego,
 • szkolą się w Bison Energy i u dostawców naszych komponentów,
 • pracują zgodnie z jasno określonymi wewnętrznymi standardami,
 • realizują projekt zgodnie z założeniami, 
 • ewentualne zmiany zawsze uzgadniają z projektantem i Klientem.

W momencie ukończenia instalacji rzetelność widać gołym okiem. Jej efekty odczuwa się po latach sprawności instalacji. Jednak to nie na realizacji systemu nasza szczegółowość się kończy. Po udanym montażu jest wiele detali, które mogą dostarczyć Klientowi wyjątkową wartość. 


Od początku istnienia firmy nie tolerujemy dróg na skróty – jeżeli chcemy spełnić oczekiwania inwestora to musimy projektować i wykonywać systemy z dbałością o każdy detal. To ich suma daje gwarancję jakości i efektywności.

Tomasz Pijarczyk, współzałożyciel Bison Energy

To nie koniec

Po realizacji systemu zajmujemy się przygotowaniem niezbędnej dokumentacji powykonawczej wraz z pomiarami. Chcąc ograniczać zaangażowanie Klientów w formalności, przygotowujemy też dokumentację zgłoszeniową dla Operatora Sieci Dystrybucyjnej i zawiadomienie do straży pożarnej. W określonych sytuacjach przekazujemy też wniosek o dofinansowanie i jego rozliczenie. Wygoda naszego Klienta polega na tym, że pilnuje on tylko tych formalności, w których jego udział jest konieczny.

Rzetelność to nasza wiodąca wartość, która wyróżnia nas na rynku. Wielokrotnie wynagradzano nas w branżowych konkursach, w których podkreślano dokładność, z jaką podchodzimy do naszych realizacji. Dla nas to przede wszystkim wspólnym mianownik wszystkich działań, których wynikiem jest dostarczanie jakościowych rozwiązań dla naszych Klientów.