Fotowoltaika przemysłowa

Moc

422.52 [kWp]

Wyszków

04 gru 2020 | Bison Energy

Na dachu hali magazynowo-produkcyjnej należącej do firmy Palbor-Service z Wyszkowa wykonaliśmy elektrownię słoneczną o mocy 422,52 kWp.

W ramach realizacji nasza firma wykonała szereg dokumentacji technicznych, w tym dostosowanie już istniejącej infrastruktury do wymagań operatora systemu dystrybucyjnego. Bison Energy poza zaprojektowaniem i wykonaniem instalacji fotowoltaicznej, dostosowało i zmodernizowało istniejącą stację transformatorową znajdującą się wewnątrz obiektu. Stacja została między innymi doposażona w urządzenia do telemechaniki dla potrzeb obsługi nowowybudowanej elektrowni słonecznej.

– Ze względu na procedury wynikające z przepisów projekt realizowany był na przestrzeni kilkunastu miesięcy. Wiedząc, że wykonanie instalacji będzie rozciągnięte w czasie, bardzo ważnym aspektem tej realizacji było dobranie odpowiednich dostawców – zaznacza Piotr Norberciak, członek zarządu Bison Energy. I tłumaczy, że stąd wybór takich producentów jak Corab, Selfa GE czy Fronius.

Moduły zostały ułożone na przestrzeni dachowej w równych, powtarzalnych rzędach, co pozwoliło na zastosowanie falowników z serii ECO, wyposażonych w pojedynczy MPPT. Instalacja składa się z 16 falowników Fronius ECO 25.0-3-S i jednego falownika Fronius Symo 10.0-3-M, który zagospodarował pozostałą część zamontowanych modułów. Łącznie na specjalnie dostosowanej konstrukcji montażowej pochodzącej od polskiego producenta Corab z Olsztyna, zamontowano 1509 szt. modułów fotowoltaicznych z gwarancją polskiej firmy Selfa GE S.A. ze Szczecina.

Instalacja o mocy 422,52 kWp zaliczana jest do małych instalacji odnawialnych źródeł energii. Energia elektryczna wytworzona w elektrowni będzie zasilała halę magazynową i produkcyjną należącą do firmy Palbor-Service z Wyszkowa.

Instalacja została nagrodzona w trakcie V Konferencji Partnerów Serwisowych firmy Fronius – zajmując I miejsce w kategorii „Instalacja przemysłowa” roku 2020.