Instalacja na skomplikowanym dachu

Moc

5.9 [kWp]

Rembertów

14 lip 2016 | Bison Energy

Pod koniec czerwca 2016 rozpoczęliśmy realizację instalacji współfinansowanych ze środków Biura Ochrony Środowiska m.st. Warszawy. Wśród naszych projektów często zdarzają się takie, które wymagają zaangażowania zarówno ze strony projektantów, jak i instalatorów. Poniższy przykład domu pokazuje, jak ważny jest audyt z pomiarami budynku, a także odpowiednio przygotowana oferta wraz z wizualizacją instalacji. Tylko odpowiednio zaprojektowany i zainstalowany system fotowoltaiczny daje gwarancję późniejszych uzysków energetycznych.

Na budynku zostało zainstalowanych 16 modułów fotowoltaicznych o łącznej mocy 4,16 [kWp], panele pochodzą od polskiego producenta, którego jesteśmy oficjalnym partnerem – SELFA GE S.A., natomiast trójfazowy inwerter to rozwiązanie SolarEdge, które współpracuje z optymalizatorami pracy montowanymi przy każdym panelu fotowoltaicznym. Ta technologia to najlepszy wybór dla tak skomplikowanego układu dachu. Więcej na temat zalet systemu SolarEdge do przeczytania na naszym blogu eksperckim: SolarEdge – skomplikowany dach to nie problem.

System montażowy do dachówki ceramicznej pochodzi również od polskiego producenta – firmy CORAB Sp. z o.o.. Instalacja zgodnie z naszymi standardami została wyposażona w komplet zabezpieczeń elektrycznych zarówno po stronie prądu stałego, jak i zmiennego.

Montaż całego systemu został zrealizowany w ciągu dwóch dni, projekt jest współfinansowany ze środków Biura Ochrony Środowiska m.st. Warszawy i dzięki sprawnemu przygotowaniu dokumentacji – inwestycja została już w pełni rozliczona.

Nasza kompleksowa oferta obejmowała nie tylko pomoc w pozyskaniu dotacji, ale także przygotowanie dokumentacji zgłoszeniowej do RWE Stoen – operatora lokalnej sieci dystrybucyjnej. Dzięki poprawnie przygotowanej dokumentacji – licznik dwukierunkowy został zainstalowany przez operatora sieci po trzynastu dniach od wykonania przez przedstawicieli naszej firmy zgłoszenia.

W 2017 roku system został rozbudowany o dodatkowe moduły fotowoltaiczne – dzięki technologii SolarEdge taka rozbudowa była możliwa w późniejszym terminie, bez ponoszenia dodatkowych kosztów wymiany inwertera solarnego.