Fronius z licznikiem energii

Moc

5.3 [kWp]

Warszawa

11 wrz 2017 | Bison Energy

Na początku września 2017 roku zrealizowaliśmy kolejny system fotowoltaiczny na domu jednorodzinnym na warszawskiej Białołęce, instalacja o mocy 5,30 kWp. Tym razem wraz z Inwestorem zdecydowaliśmy się na instalację z austriackim falownikiem solarnym Fronius Symo 4.5-3-S połączonym z 20 czarnymi modułami Selfa GE S.A. o mocy 265Wp każdy oraz inteligentnym licznikiem energii Fronius Smart Meter. System montażowy dedykowany do dachówki ceramicznej pochodzący od polskiego producenta CORAB, a także komplet zabezpieczeń po stronie prądu stałego (CITEL) oraz przemiennego (EATON).

 

W ramach projektu nasza firma kompleksowo zrealizowała audyt, dobrała podzespoły, przygotowała dedykowaną ofertę wraz z symulacją ułożenia modułów na połaci dachowej (PVSol Premium), przeprowadziła bardzo sprawny montaż oraz dopilnowała zgłoszenia i przyłączenia instalacji fotowoltaicznej do sieci dystrybucyjnej. Ponadto wraz z Inwestorem skutecznie przeprowadziliśmy proces pozyskania dotacji z Biura Ochrony Środowiska w Warszawie – w wysokości 40% wartości instalacji.

Instalacja jest wyposażona w monitoring instalacji on-line z dowolnego miejsca na świecie, który odbywa się poprzez połączenie falownika solarnego z domową siecią WIFI. A także dzięki zastosowaniu licznika Fronius Smart Meter – opomiarowanie i wizualizację przepływu energii pomiędzy budynkiem, a siecią dystrybucyjną.  Firma Bison Energy Sp. z o.o. jest partnerem serwisowym austriackiej firmy Fronius.