bisonenergy.pl / aktualności / Pasywny „Dom Słoneczny”

Pasywny „Dom Słoneczny”

14:27 6 Kwiecień, 2017
Tomasz

Na początku kwietnia zrealizowaliśmy instalację fotowoltaiczną na kolejnym, nowopowstającym budynku mieszkalnym w standardzie pasywnym. „Dom Słoneczny” został zaprojektowany przez nasze partnerskie biuro architektoniczne Pasywny M2 i przechodzi certyfikację przez PHI DARMSTADT oraz weryfikację NF15, więcej szczegółów dotyczących budynku znajduje się na stronie biura projektowego: Dom słoneczny.

 

Zarówno projektant, jak i Inwestorzy od początku planowali, że na dachu budynku znajdą się moduły fotowoltaiczne, które zapewnią energię dla całego obiektu. Dzięki odpowiedniemu planowaniu oraz współpracy naszego zespołu z biurem projektowym – instalacja systemu fotowoltaicznego przebiegła bardzo sprawnie i wpisała się w ściśle określony harmonogram budowy.

 

System fotowoltaiczny został oparty o 36 modułów polskiego producenta SELFA GE S.A. o łącznej mocy 9,36 kWp, zastosowano panele w kolorze czarnym – inwerter niemieckiego producenta SMA (Sunny Tripower 9000TL), system montażowy dedykowany do dachówki płaskiej pochodzi od firmy CORAB Sp. z o.o. Instalacja została wyposażona w licznik SMA Sunny Energy Meter oraz SMA Sunny Home Manager, które pozwalają na pełne zarządzanie energią wchodzącą i wychodzącą z budynku, dzięki czemu użytkownicy budynku posiadają pełen monitoring pracy instalacji.

 


Bison Energy Sp. z o.o.

Trojany 64E, 05-252 Dąbrówka, Poland

NIP: 1251624891  |  KRS: 0000499135

Copyright 2014 Bison Energy

design by sixbox.es