bisonenergy.pl / aktualności / Dom pasywny z ogrodem zimowym

Dom pasywny z ogrodem zimowym

12:21 16 Marzec, 2016
Tomasz

Na początku tego roku zrealizowaliśmy instalację fotowoltaiczną na nowopowstającym budynku mieszkalnym w standardzie pasywnym. Obiekt został zaprojektowany przez biuro Pasywny M2 i przechodzi certyfikację przez PHI DARMSTADT oraz weryfikację NF15, więcej szczegółów dotyczących budynku znajduje się na stronie biura projektowego: Dom z ogrodem zimowym.

 

System fotowoltaiczny został oparty o 39 modułów polskiego producenta SELFA GE S.A. o łącznej mocy 9,75 kW, inwerter niemieckiego producenta SMA (Sunny Tripower 9000TL), system montażowy dedykowany do blachodachówki na rąbek. Dodatkowo układ został wyposażony w Sunny Home Manager oraz licznik Sunny Energy Meter, które pozwolą na pełne zarządzanie energią wchodzącą i wychodzącą z budynku, dzięki czemu użytkownicy budynku będą posiadali pełen monitoring pracy instalacji.

 

Projekt systemu zrealizowany w specjalistycznym oprogramowaniu (PVSol premium)  obejmował analizę zacienienia z pobliskich drzew, która wpłynęła na późniejszy sposób połączenia modułów w poszczególne ciągi.

 

 

 

 

Proces przyłączenia i zgłoszenia instalacji do sieci dystrybucyjnej, który również należy do zakresu realizowanych prac, zostanie zrealizowany po zakończeniu budowy całego obiektu.


Bison Energy Sp. z o.o.

Trojany 64E, 05-252 Dąbrówka, Poland

NIP: 1251624891  |  KRS: 0000499135

Copyright 2014 Bison Energy

design by sixbox.es