bisonenergy.pl / aktualności / Dom z inteligentnymi modułami

Dom z inteligentnymi modułami

14:08 8 Kwiecień, 2016
Tomasz

W kwietniu 2016 nasza firma wykonała system fotowoltaiczny o mocy 4,75kW na budynku jednorodzinnym pod Poznaniem. Z uwagi na ograniczoną powierzchnię dachu i występujące zacienienia, instalacja została zaprojektowana i wykonana w technologii SolarEdge, która składa się z paneli fotowoltaicznych wyposażonych w urządzenia do optymalizacji pracy każdego modułu. Więcej na temat zalet systemu SolarEdge do przeczytania na naszym blogu eksperckim: SolarEdge – skomplikowany dach to nie problem.

 

Wśród elementów instalacji znalazły się: 19 modułów polskiego producenta SELFA GE S.A. o łącznej mocy 4,75 kW, trójfazowy inwerter SolarEdge SE4K, optymalizatory pracy P300 montowane przy każdym panelu fotowoltaicznym, system montażowy do dachówki ceramicznej od polskiego producenta CORAB Sp. z o.o., a także zabezpieczenia elektryczne od Jean Mueller Polska Sp. z o.o.

Instalacja systemu przebiegła bardzo sprawnie, a projekt został współfinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. W ramach kompleksowej oferty nasza firma pomogła Inwestorowi w pozyskaniu dotacji, a także przygotowała niezbędną dokumentację do przyłączenia instalacji do sieci dystrybucyjnej.

 

Monitoring pracy systemu charakteryzujący się podglądem na każdy niezależny moduł fotowoltaiczny będzie dostępny po pomyślnym przyłączeniu mikroinstalacji do sieci dystrybucyjnej:

 

Monitoring – SolarEdge 4,75kW


Bison Energy Sp. z o.o.

Trojany 64E, 05-252 Dąbrówka, Poland

NIP: 1251624891  |  KRS: 0000499135

Copyright 2014 Bison Energy

design by sixbox.es