bisonenergy.pl / aktualności / Czarne moduły fotowoltaiczne

Czarne moduły fotowoltaiczne

16:05 20 Sierpień, 2017
Tomasz

W połowie sierpnia zainstalowaliśmy system fotowoltaiczny na domu jednorodzinnym w Hajnówce. Instalacja składająca się z 23 modułów fotowoltaicznych firmy Selfa w kolorze czarnym została zamontowana na dachówce ceramicznej – wykorzystano zestaw montażowy Corab.

 

Moduły polskiego producenta Selfa charakteryzujące się bardzo wysoką wytrzymałością na obciążenia statyczne i dynamiczne, o mocy 270Wp każdy, zostały połączone z falownikiem SolarEdge SE6K wyposażonym w optymalizatory pracy. Dzięki temu zacienienie poszczególnych modułów nie wpływa negatywnie na pracę całego systemu, a każdy moduł posiada osobny monitoring. Dodatkowo system został wyposażony w SolarEdge Modbus – inteligentny miernik energii. Dane dotyczące zużycia i produkcji energii są dostępne w aplikacji mobilnej za pośrednictwem łącza internetowego z dowolnego miejsca na świecie.

 

Kompleksowa realizacja obejmowała audyt wraz z doborem podzespołów, montaż kompletnego systemu wraz zabezpieczeniami elektroenergetycznymi po stronie prądu stałego oraz przemiennego, pomiary instalacji, przygotowanie dokumentacji zgłoszeniowej dla operatora sieci dystrybucyjnej. Wymiana układu pomiarowego przez OSD przebiegła sprawnie i bez zastrzeżeń.

 


Bison Energy Sp. z o.o.

Trojany 64E, 05-252 Dąbrówka, Poland

NIP: 1251624891  |  KRS: 0000499135

Copyright 2014 Bison Energy

design by sixbox.es